failola2020
failola2020 failola2020
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 25 bottles of juice sells for $5

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

What does the artistic effect consist of? Can you give 5 examples of artistic effects?
Please help! This geometry and please explain
who are the people that do not benefit from a market economy? what needs go unmet?
how is uric acid different from urate?​
The price in dollars, y, of x pounds of almonds at store A is given by the equation y = 9.25x. Almonds at store B cost $8.50 per pound. How much more do 4 pound
Which function has an inverse that is a function? O b(x) = x^2 + 3 O d(x) =-9 O m(x) = -7x O p(x) = |x|
If one line passes through the points (-2,-6) and (1,3) and another line passes through the points (1,2) and (-2,3) determine if the two lines are parallel, per
5. Find all points where the parabola y = 9 — x² intersects the line y = x + 6
Click an item in the list or group of pictures at the bottom of the problem and, holding the button down, drag it into the correct position in the answer box th
Talia had $24 in her saving account at Wellsfargo. She spent ½ of her money at Zaxby's. She gave 3 of what she had left to her sister Jameasha. How much money d