521805 521805
  • 21-10-2022
  • Mathematics
contestada

Suppose that 12 inches of wire costs 60 cents.
At the same rate, how many inches of wire can be bought for 25 cents?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Does an acute angle measure less than 90 degrees?
Which equation has no solution? O 2(3y - 1)=7 – 67 – 2 O 2(y - 3) = 7 + 2y - 3 O 2(3 – 2y)= 7+ 4y - 2 O 2(3y - 2) = 7 - 6y - 2
425 students in the 9th, 10th, and 11th grades were asked if they ride the bus to school. The results are shown in the two-way frequency table.Drag statements t
Solve for X: 5x + 15 = 28
Exponent write each power as a product of the same factor. Then fine the value 1.1^4=?×?×?×?=??​
Which material is the best conductor of thermal energy? O A. Metal O B. Rubber O C. Glass O D. Plastic​
what is the similes please help me anyoneOnce Upon a Time Once upon a time, son, they used to laugh with their hearts and laugh with their eyes: but now they on
Express 2x2 + 8x + 3 in the form 2(x + p) +9
Color this answer gold. 13 A 36-oz box of cereal costs $5.04. What is the cost per ounce? ​
Life in the Great Depression What are the struggles that people faced during the Great Depression