HarleyPoisionIvy HarleyPoisionIvy
  • 21-10-2022
  • Mathematics
contestada

Melissa is having a party. She has $126 to spend on ice cream. Each container of ice cream costs $6. How many containers of ice cream will she be able to purchase?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

- PREVENTING NEEDLESTICK INJURIES 1. True or false, safer phlebotomy equipment such as needles with single handed safeties and self- blunting tips has reduced n
Please look at the picture for question.
Can anyone help me with this problem?
A trader sold 100 boxes of fruit at $8, 800 boxes $6 per box, 600 boxes at $4 per box. Find the average selling price per box
A large grouper can weight 1/4 ton. how much does a large grouper weight to the nearest pound. [ please help ]
[tex]25x {?}^{2} - 36x {?}^{2} [/tex]i don't know forula ​
Which of these expressions are equivalent and how?​
How did the monopolies that developed during the Industrial Revolution come to an end? A. Antitrust laws were passed. B. Workers went on strike. C. Business own
63/36 write each fraction in lowest terms
Natural resource utilization and conservation programmes should be integrated ​