203990789
203990789 203990789
  • 21-10-2022
  • Mathematics
contestada

Dante rented a truck for one day. There was a base fee of $18.99, and there was an additional charge of 87 cents for each mile driven. Dante had to pay $218.22 when he returned the truck. For how many miles did he drive the truck?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Simplify the expression:X=0.5 4x + 3​
Simplify. √20 ⋅ √3 ⋅ √18 √610 √510 √530 √630
Collins is making a 10 pound bag of trail mix for his upcoming backpacking trip of chocolates cost $3.00 per pound and mixed nuts cost $8.00 per pound and Colin
Solve:[tex] \sf \large \frac{2x - 1}{5} = \frac{x - 2}{2} [/tex]Thanks for answering......​
A grocery store has increased its prices over time. The price per pound of apples in 2016 was $0.45. Today, the price per pound of apples is $0.85.What is the e
PLEASE HELP ASAP PLEASE THANK YOU
What is H20 plus CO2?
what does x equal in 5y(6x+1)=2z
HELP! An electron with a horizontal speed of 4.7 x 10^6 m/s passes through two horizontal plates, as shown below. The magnitude of the electric field between t
All combustion reactions have oxygen as a reactant. True False