3vytjv2qfw 3vytjv2qfw
  • 26-09-2022
  • Mathematics
contestada

Miles plans to buy some sharpies and 1 ruler at the school store. A sharpie costs $1.55 and the ruler costs $3.22. Miles has $18.16. Write an inequality he could use to find the number of sharpies he can buy. Use x to represent sharpies

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

example of assonance in music lyrics
There are 3 boys to every 5 girls in mrs. kennedy's class. if there are 40 students in the class, how many of those students are girls?
A bill passes the house of representatives and is sent to the senate. the senate also passes the bill, but with a series of minor changes from the original vers
ndscmdvfdnvmdfmfd.efrmrefmerf
Rachel found some imps in her breast. she imidiatley decided to undergo
Plz help in my algebra homework include steps plz
If the height of a man is a is 1 and 7 meters what is the height of height in centimeters
A deep inlet of the sea almost surrounded by land
If 5 notebooks cost $5.25, how much 3 notebooks cost?
How many tens are in 60,000