dorothy88f dorothy88f
  • 25-09-2022
  • Mathematics
contestada

K
If your car gets 30 miles per gallon, how much does it cost to drive 320 miles when gasoline costs $2.80 per gallon?
The cost is $
(Simplify your answer. Round to the nearest cent as needed.)

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

there ate 4 more oranges than apples in the fruit bowl, there ate 5 more apples than bananas. there are 2 bananas. how many of each type of fruit is in the b
1st?- cynthia paid $0.20 per hobby magazine at a tag sale. She bought half of all the magazines that were for sale and paid $10. How many magazines were there i
plant roots can grow through cracks and what?
1st?- cynthia paid $0.20 per hobby magazine at a tag sale. She bought half of all the magazines that were for sale and paid $10. How many magazines were there i
does anyone have any ideas (easy) on cell simile projects. busy week but due tomorrow.HELP
Multicellular organisms can be organized into what other levels?
Multicellular organisms can be organized into what other levels?
What is the difference between proper and common adjectives?
What do ancient India and ancient Egypt have in common?
in ancient China, many aspects of life were ruled by the___ of Confucius.