beyonce7828p2f9yz beyonce7828p2f9yz
  • 22-09-2022
  • Business
contestada

United Snack Company sells 50-pound bags of peanuts to university dormitories for $14 a bag. The fixed costs of this operation are $100,000, while the variable costs of peanuts are $0.12 per pound.

United Snack Company sells 50pound bags of peanuts to university dormitories for 14 a bag The fixed costs of this operation are 100000 while the variable costs class=
Relax

Respuesta :

Otras preguntas

A large group of homes Question 15 options: Communication Technology Statistics Development
In France, sports and clubs are a regular part of a student's school schedule.
how do finde the volum of a circel​
The number c is a​ _______ of the polynomial function yequals=​P(x) if and only if xminus−c is a​ _______ of the polynomial​ P(x).
What is the measure of angle C A B?
What led the US and their allies to get involved in the Vietnam war
PLEASE HELP ME!!! I REALLY need it!
Choose the correct verb yo _ compares esta chaqueta ?
What is Spalding classification osha
Why is this group of words not a sentence? An apple a day