alexanderpc alexanderpc
  • 22-08-2022
  • Mathematics
contestada

Hudson bought snacks for his team's practice. He bought a bag of apples for $1.59
and a 10-pack of juice bottles. The total cost before tax was $7.39. Write and solve an
equation which can be used to determine x, how much each bottle of juice cost.

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

In the book The True Confessions of Charlotte Doyle by Avi, in chapters 16 to 18, was Charlotte correct about the difficulty Zachariah would have taking Captain
How many whole numbers less than 500 can be formed using the digits 1,2, 4, and 5
some objects have a negative charge because they have gained___?
Why does a compass point to the east or west of true north in different locations?
how do I expand this?    3(2y-5)
1. Mandy kept track of the trade-in value of a collector’s coin for several months through February of this year. She determined the line of best fit for the da
what are three materials transported by global ocean circulation?
Solve for y: xy-d=m?
can someone please help with this page
how we know that ancient civilizations knew of and were concerned about infectious diseases